Cengiz Doğan

Maltepe Ekspres'ten

Cengiz Doğan

cengiz.dogan@maltepeekspres.com


14 Haziran 2017
font boyutu küçülsün büyüsün

NE DEĞİŞTİ, NE DEĞİŞECEK


Maltepespor kendisi için mükemmel geçen bir sezon sonrası Bal ligine düştü. Şampiyonluk umuduyla başlanılan ligde üst üste değiştirilen hocalar kan kaybeden takıma fayda getirmedi ve kulüp adeta ötenazi yaptı. 

İlhan Özüpekoğlu’nun başkanlığında yönetim kurulu üyeleri ise gelinen süreç boyunca faturayı sadece teknik ekibe kesmekle yetindi. Sonuç itibariyle Maltepespor bir alt lige düştü. 

Maltepespor’un bir alt lige düşmesi sadece kendisi için değil Maltepe’nin markası için de kötü bir algı oluşturdu. Yönetim bu süreçte kamuoyunu aydınlatıcı bilgi vermedi, Maltepelilere ‘Biz şunu şunu yaptık bunu yaptık ancak takımın düşmesini önleyemedik’ demedi diyemedi. Maltepespor’u her şeye rağmen destekleyen taraftar en azından neden bu hale gelindiğini öğrenmeliydi.

Nasrettin Hoca’nın ‘yorgan gitti kavga bitti’ sözündeki gibi de olmadı aslında. Yorgan yerindeyken de kavga yoktu, gittikten sonra da olmadı. Sessiz sedasız bir kongre süreci yaşandı. İki aday çıktı burada Cahit Durhan ve bir dönem başkanlığını yaptığı emek harcadığı Maltepespor’un kötü gidişinden rahatsız olan Azmi Oktay. İki adayda yönetim kurulu listesini oluşturdu ve üyelere sundu. Seçilmeleri halinde yapacakları çalışmaları anlattı. Oy kullanma işlemi sonunda ise büyük bir farkla Cahit Durhan’ın hazırladığı yönetim kurulu listesi seçimin galibi oldu.

Ne var bunda diyebilirsiniz, kongre yapılmış seçim gerçekleştirilmiş ve üyelerin tercihiyle yeni yönetim belirlenmiş. İlhan Özüpekoğlu’da zaten aday olmamış.  Aslında çok şey var. Cahit Durhan’ın listesine baktığınızda yönetim kurulunda yer alan isimlerin İlhan Özüpekoğlu yönetiminde de olduğunu görürsünüz. 

Yani, yanisi bu yönetim kurulunun bir vizyonu olsa Maltepespor zaten düşmezdi, yoksa üyeler kulübü düşürenleri cezalandıracaklarına neden ödüllendirmeyi seçti? Sadece başkanın değiştiği yönetim kurulu üyelerinin çok büyük bir kısmının takımın küme düşmesinde yer alan isimler olması insana ‘ne değişti’ ya da ‘ne değişecek’ diye sorduruyor. Bırakın küme düşen takımı, şampiyon olan takım bile futbolcu kadrosuna takviye yaparken, hatta Maltepespor kadroda büyük ihtimalle revizyona gidecekken yönetim kadrosuna dokunulmaması elbette düşündürücü.

                                                               ********

 Madalyon tek taraflı değil elbette, bir de öbür yüzü var. Maltepespor sezon boyunca bu kadar çalkantılı dönem yaşarken ve düşme potasındayken, taraftar saç baş yolarken bazı basın mensupları bunu görmezden geldi. Bir eleştiri, galibiyet geldiğinde bir taktir ne haberlerinde yer aldı ne de yorumlarında. Maltepe’nin bir takımının bu halde olması Maltepe adına üzüntü verici değil miydi? 3. Ligde oynarken basının ilgisini çekmeyen bir takım doğal olarak BAL ligine düşünce hiç ilgi çekmemesi gerekir.

Öyle olmadı, İlhan Özüpekoğlu’nun görevi bırakmasının ardından yeni başkanın seçilmesiyle birlikte bazı basın mensupları Maltepe’de Maltepespor diye bir kulübün var olduğunu fark etti. Sanki 3. Lig’de şampiyon olmuş da 2. Lig için kendine hedef belirleyen bir takım gibi görmeye başladılar birden. Maltepespor’da ne değişti ya da ne değişecek de basın birden mal bulmuş mağribi gibi sevindi.  Basının Maltepespor’a ilgi göstermesi kötü mü elbette değil. Bu ilgi sürekli olacaksa hem de hiç değil. Ancak saman alevi gibi bir ilgi olacaksa işte o zaman birçok soru işaretini de beraberinde getirir ki hoş olmaz.Yorum ekleYorum ekle
Yorumlar


  Henüz yorum yapılmamış

Bu yazarın diğer yazıları