İş hayatına teşvik çıraklara maaş

İş hayatına teşvik çıraklara maaş

Pendik mesleki eğitim merkezinde yeni çıkarılan 6764 sayılı kanunla ilgili vatandaşların ve okulların bilgilendirilmesine devam ediliyor


16 Mart 2017 18:14
font boyutu küçülsün büyüsün


Pendik Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Bilal Gündoğdu’yu ziyaret eden Mesleki Eğitim Merkezi Müdürü Selami Çiçek ve müdür yardımcıları 6764 sayılı yeni kanun hakkında bilgi verdi. Gündoğdu; işverenler, ustalar ve usta öğreticiler için konferans salonu oluşturulması, seminer çalışmasının yapılması konusunda Çiçek’e her türlü desteği vereceklerini söyledi.

Pendik Eğitim Merkezi Müdürü Selami Çiçek de kanun hakkında bilgi vererek Eylül 2017’de başlayacak yeni dönem için kayıtların devam ettiğini ve kayıt olan öğrencilerin sigorta başlangıcının şimdiden yapıldığını hatırlattı.

İŞVERENE TEŞVİK

6764 sayılı kanun gereği e-okul kayıtları esas alınarak İŞKUR tarafından işverene asgari ücretin çalışan sayısına bağlı olarak 2/3 veya 1/3 oranında teşvik verileceğini belirten Çiçek, bunun çalışan öğrencinin maaşına yansımasının sağlanacağını da belirterek “Okuyan gençlere ekonomik olarak fayda sağlayacak” dedi. Okul müdür yardımcısı Şenay BİLİR okula kayıt olmak için başvuran öğrencilere velileriyle birlikte yeteneklerine, ilgi alanlarına göre iş yeri tavsiye edildiğini, hatta bizzat öğretmenler tarafından işyerine birlikte giderek öğrencinin olumlu talebiyle karşılaşıldığında işveren-veli-öğrenci imzalı sözleşmenin hemen onaylandığını belirtti.

İKİ AYDA 99 GENCE İŞ İMKANI

Müdür Yardımcısı Ender Düzler şubat ayından bugüne kadar müracaat edenlerden şartları tutanların kayıtlarının yapıldığını 99 öğrencinin çeşitli mesleklerde işe başlandığını mevzuata göre işverenlerin hesaplarına İŞKUR’dan paranın aktarılacağını belirtti.

Yorum ekleYorum ekle


Yorumlar


  Henüz yorum yapılmamış