Bu çocuklar alkışı hak etti

Bu çocuklar alkışı hak etti

İmkansızlıklar içinde müzik çalışmalarını gerçekleştiren Muş Varto köy okulunun öğrencileri Maltepe Belediyesi ve SASEV’in birlikte düzenlediği etkinlikte izleyenleri kendine hayran bıraktı


7 Mayıs 2017 18:30
font boyutu küçülsün büyüsün


Müzik öğretmeni Aslı Tanrıkulu’nun kişisel çabalarıyla un eleğinden def yapan, hayvan derisinden davul yaparak müzik çalışmalarını gerçekleştiren Vartolu çocuklar Maltepe’de izleyenleri kendisine hayran bıraktı. Hamurpet Ortaokulunun müziğe gönül veren 40 öğrencisinden oluşan koro, Maltepe Belediyesinin katkılarıyla konser için geldi. Öğrencilerinin müzik konusunda çok hevesli olduğunu belirten öğretmenleri Aslı Tanrıkulu, “Ben de onların bu heveslerini gördükten sonra daha fazla ne yapabilirim diyerek onlar için sosyal medyadan kampanya başlattım. Bu kampanyanın sonucunda okulumuza çeşit çeşit çok fazla enstrüman geldi. Hiç aklımda olman mandolin bile geldi. Bizde dersler dahilinde bu çalışmaları yapmaya başladık. İlerleme kaydeden çocuklarla orkestra kurduk. İşte bugün buralara kadar geldik” diye konuştu.

Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç’da çocukların özverilerinin ve müzik yeteneklerinin çok fazla olduğunu belirterek, “Beşinci kez gerçekleştirilen etkinlikte onları da aramızda görmekten mutluyuz” dedi. Yaklaşık 3 bin 500 koroyistin katıldığı etkinliğin Türkiye’nin bu alanda yapılan en büyük müzik etkinliklerinden bini olduğunu belirten Kılıç, “Türkiye’de keşfedilmemiş onlarca binlerce yürek var. Bunlara uzanmak lazım sahip çıkmak lazım. Burada yarışmamın birincisi yok. Her katılan 1 yıl boyunca yaptığı çalışmayı burada sergiliyor. Biz onları motive etmeye çalışıyoruz” diye konuştu.

Yorum ekleYorum ekle


Yorumlar


  Henüz yorum yapılmamış