ADD, suç duyurusunda bulundu

ADD, suç duyurusunda bulundu

Atatürkçü Düşünce Derneği, Atatürk ve manevi kızı Afet İnan’a yönelik hakaretin yayınlandığı TV net kanalı önünde protesto eylemi yapacak


11 Mayıs 2017 22:25
font boyutu küçülsün büyüsün


ADD GYK Üyesi ve İstanbul Bölge Sorumlusu Dursun Ali Toraman, TV Net kanalında yayınlanan Derin Tarih adlı programda Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’e ve Türkiye Cumhuriyeti’nin önemli şahsiyetlerinden Prof. Dr. Afet İnan’a yönelik hakaret ve iftiraların kabul edilemez olduğunu söyledi. Toraman yaptığı açıklamada, “Mustafa Kemal Atatürk’ün manevi hatırasına dil uzatan ve sadece onun değil Yüce Türk Ulusunun manevi kızı olan, Türk Tarihçisi. Prof. Dr. Afet İnan hakkında mesnetsiz ve alçakça söz ve iftiralarda bulunan kendini bilmez Süleyman Yeşilyurt ve diğerleri, alenen suç işlemişlerdir” dedi. Bu açıklamaların Yüce Türk Milletinin değerlerini yok etmeyi amaçladığını ifade eden Toraman, şöyle dedi: “Bunun tek adı vardır o da “Halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama suretiyle bölmektir. 

Bu kişiler ve tv kanalı, Atatürk’ün hatırasına alenen hakaret ederek Türkiye Cumhuriyeti Anayasa’sını, 5816 Sayılı Atatürk Aleyhine İşlenen Suçlar Hakkında Kanun’u ve Türk Ceza Kanunu’nu,  ihlal etmişlerdir. Suç işleyen, sadece iftiracı bu zat değildir, aynı zaman da bu zatın iftiralarını yayınlayan TV Net’in sorumlularıdır”

ADD olarak bu hakareti yapanlar ve kanal hakkında suç duyurusunda bulunduklarını açıklayan Toraman,  13 Mayıs Cumartesi Günü saat 15.00'te de Tv Net televizyon kanalının Topkapı'da bulunan binasının önünde tepkilerini dile getireceklerini söyledi.  

Yorum ekleYorum ekle


Yorumlar


  Henüz yorum yapılmamış