Gökyüzü Kolejinde duygu dolu anlar

Gökyüzü Kolejinde duygu dolu anlar

Maltepe’de eğitime yeni bir anlayış getirme felsefesiyle yola çıkan Özel Gökyüzü Koleji’nde okuma bayramı coşkusu. İlkokul birinci sınıf öğrencileri düzenlenen okuma bayramında yaptıkları gösteriler ve okudukları şiirlerle herkesi büyüledi


17 Mayıs 2017 18:40
font boyutu küçülsün büyüsün


Özel Gökyüzü İlkokulunda anne babaları duygulandıran anlar. Her çocuk özeldir, her çocuk anne babasının bir tanesidir. İşte bu anlayışla yola çıkan ve birebir eğitim modelini benimseyerek çocukları ilkokuldan üniversiteye kadar hem bilgi hem sosyal sorumluluk anlamında tam donanımlı yetiştirme hedefinde olan Özel Gökyüzü Koleji, okuma bayramı coşkusu yaşadı.

Uzun sürecek eğitim maratonuna bu yıl ilk kez başlayan minikler okumayı öğrenmenin mutluluğunu yıl sonunda düzenlenen okuma bayramı coşkusuyla anne babalarına gösterdi. . Rontlar, dramalar, halk oyunları, şarkılar, şiirlerden oluşan dopdolu bir program hazırlayan minikler kendilerini izlemeye gelen anne babalarına da duygulu anlar yaşattı.

Gökyüzü Eğitim Kurumları Kurucu-Genel Müdürü Dr. Hüseyin Emin Öztürk, miniklere ve öğretmenlerine böylesine güzel bir gösteri hazırladıkları için teşekkür etti. “Sizlerin ufku gökyüzü kadar geniş olmalı, güneşli bir havada olduğu gökyüzü kadar berrak olun” dedi.  Öztürk, konuşmasını Necip Fazıl Kısakürek’in Çocuk adlı şiirinden “Annesi gül koklasa, ağzı gül kokan çocuk/ Ağaç içinde ağaç geliştiren tomurcuk...” dizelerini okuyarak tamamladı. Öztürk ayrıca, çocukların anne babalarına da fedakarlıklarından ötürü teşekkür etti ve “Bilin ki bu emekleriniz çocuğunuzun başarısı olarak geri dönecek. En büyük yatırım eğitime yapılandır” dedi. Öztürk’ün konuşmasının ardından minikler törenle okuma belgelerini öğretmenlerinin ellerinden aldı.

 

 

Yorum ekleYorum ekle


Yorumlar


  Henüz yorum yapılmamış