Pendik EAH, ulusal seminere ev sahipliği yaptı

Pendik EAH, ulusal seminere ev sahipliği yaptı

MÜ Pendik EAH’’nin AB Erasmus Programına kabul edilen “Sağlık Çalışanlarına Yenilikçi Eğitim Modülü Uygulanarak Konjenital Anomalili Çocuklarda Uzun Dönem Sonuçların İyileştirilmesi-IHEM” semineri gerçekleştirildi


23 Mayıs 2017 16:49
font boyutu küçülsün büyüsün


Anadolu Güney Kamu Hastaneleri Birliğine bağlı Marmara Üniversitesi Pendik Eğitim ve Araştırma Hastanesi Konferans Salonunda gerçekleşen seminere, İstanbul’daki birçok Eğitim Araştırma Hastaneleri dahil olmak üzere sağlık tesislerinden; diş hekimi-ortodontist, çocuk cerrahisi ve plastik cerrahi kliniklerinde görevli doktor, hemşire, konuşma terapisti ve psikolog katıldı. Seminerde Proje Koordinatörü Serpil Tural ve Dr. Duygu Karali, doğum öncesinde meydana gelmiş olan normal dışı durum hastalara hizmet veren sağlık profesyonelleri için hazırlanmış eğitim modüllerini sundu. Proje ekibinden Prof. Dr. Evrim Karadağ Saygı’nın moderatörlüğünde “Sağlık Çalışanlarının, kafatasındaki şekil bozukluğu anomalilerinden etkilenen çocuklara ve ailelerine bütüncül bakım sunumları yapıldı. Proje hedef grubu olan 9-13 yaş arası kraniofasiyal anomalilerden etkilenen çocukların okul başarısı üzerinde sağlık çalışanlarının rolü konusunda uygulanacak yöntemler ve kullanılacak araçlar aktarıldı, çözüm önerileri paylaşıldı.

Seminerde 2 yıl süren IHEM Projesi ve bir önceki proje olan FACE VALUE Projesi süresince elde edilen deneyim, öğrenme süreci ve proje çıktıları paylaşıldı. Katılımcıların olumlu geri bildirimlerinin alındığı seminerde pre-post (ön mesaj) test değerlendirmelerde bulunuldu ve proje gelişmelerinin iletileceği haberleşme ağı oluşturuldu.

Yorum ekleYorum ekle


Yorumlar


  Henüz yorum yapılmamış