Maltepe Belediyesinden örnek sempozyum

Maltepe Belediyesinden örnek sempozyum

Maltepe Belediyesi’nden Türkiye’ye örnek sempozyum. “Kentsel Dönüşümde Asbest ve Belediye” sempozyumunda asbestin zararları ve yıkımlarda yapılması gerekenler masaya yatırıldı


25 Mayıs 2017 20:46
font boyutu küçülsün büyüsün


Kentsel dönüşüm uygulama modelini halkla birlikte gerçekleştirerek diğer belediyelere örnek olan Maltepe Belediyesinden örnek bir çalışma daha. Maltepe Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü tarafından, Küçükyalı Kültür Merkezi’nde alanında ilk olan asbest sempozyumu düzenledi. Sempozyuma; Maltepe Belediye Başkan Yardımcısı Ömer Ekşioğlu ve Çevre Koruma ve Kontrol Müdürü Canan Aslan’ın açılışını yaptığı toplantıya, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı (ÇSGB) İş Sağlığı ve Güvenliği Araştırma ve Geliştirme Enstitüsü Başkanlığı (İSGÜM) yetkilileri, Şişli, Kadıköy, Kartal, Bağcılar, Gaziosmanpaşa, Zeytinburnu, Üsküdar, Sancaktepe ve Beykoz belediyelerinin müdür ve yetkilileri, Asbest Söküm Uzmanları Derneği Başkan ve yetkilileri ile asbest sökümü yapan firmaların yetkilileri ve asbest söküm uzmanları katıldı.

SAĞLIKLI ÇEVREDE YAŞAM HAKKI

Maltepe Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürü Canan Aslan, “Temiz ve sağlıklı bir çevrede yaşamak insanların hakkıdır. Bizlerin, insan olma sorumluluğu ötesinde kamu çalışanları olarak kamusal sorumluluğumuzun da olduğunu ve bu sorumluluğu amasız, fakatsız yerine getirmemiz gerektiğini düşünüyorum” dedi. Maltepe Belediyesi’nin, 781 binada asbest denetimi yaptığını hatırlatan Aslan, “Belediyeler olarak, insan sağlığı açısından ciddi problemlere yol açan asbestin, artık yönetmelikler çerçevesinde tespit ve uzaklaştırılmasının zorunlu hale gelmesini ve bu konuda belediyelere daha fazla yetki verilmesini talep ediyoruz” diye konuştu. Sempozyumda Asbest Söküm Uzmanları Derneği Başkanı Cafer Fidan da, asbestin zararları, kentsel dönüşüm ve asbest, asbestin kullanım alanları, asbestin neden olduğu hastalıklar başlıkları altında sunum gerçekleştirdi.

 

Yorum ekleYorum ekle


Yorumlar


  Henüz yorum yapılmamış