İbrahim Erkal Maltepe’de ölümsüzleşecek

İbrahim Erkal Maltepe’de ölümsüzleşecek

Haziran ayı olağan toplantısını gerçekleştiren Maltepe Belediye Meclisi, ilçede oturan ve kısa bir süre önce hayatını kaybeden sanatçı İbrahim Erkal’ın adının Maltepe’de yaşatılmasına karar verdi


5 Haziran 2017 17:24
font boyutu küçülsün büyüsün


Maltepe Belediye Meclisi Haziran Ayı olağan toplantısının ilk oturumunu gerçekleştirdi. Toplantıya başkanlık eden Belediye Başkanı Ali Kılıç, Mayıs ayında yapılan çalışmalar hakkında meclis üyelerini bilgilendirdi. Konuşmasına Ramazan ayının hayırlara vesile olmasını dileyerek başlayan Kılıçilkönce Gülsuyu ve Gülensu için hazırlanan kentsel dönüşüm planlarını anlattı. Belediye Başkanı, “Gülsuyu-Gülensu mahallelerimiz için 1/5000lik planların itiraz süreleri sona erdi. Biz de bu planlara ilişkin donatı alanında kalan vatandaşlarımızın mağduriyetini ortadan kaldırmaya dönük bazı noktalara itirazda bulunduk. Bu anlamda halkımıza dönük bilgilendirme toplantıları yaptık” dedi.

GÖÇMEN SORUNUNA DİKKAT ÇEKTİ

Maltepe’de 4 bin civarında Suriyelinin yaşadığını belirten ve göçmen sorununa da değinen Kılıç, bu alanda katıldığı uluslararası toplantıyı hatırlatarak “Türkiye’nin artık göçmenlerden sorumlu bir devlet bakanlığına ihtiyacı var. Ortadoğu’dan Balkanlardan ve Kafkaslardan Türkiye’ye göçleri, Türkiye’den yurt dışına iş göçlerini göz önünde bulundurduğumuzda parlamentodaki siyasi partilerimizin bu noktada ciddi adımlar atması gerekiyor” diye konuştu.

ERKAL, MALTEPE’DE ÖLÜMSÜZLEŞECEK

Belediye Meclisi daha sonra gündem maddelerini görüşmeye geçti. Meclis, geçtiğimiz günlerde hayatını kaybeden Maltepeli sanatçı İbrahim Erkal’ı da andı. Erkal’ın adının Maltepe’de yaşatılmasını öngören gündem maddesi görüşülmek üzere Hukuk komisyonuna sevk edildi.

Yorum ekleYorum ekle


Yorumlar


  Henüz yorum yapılmamış