İstanbul emniyetinden şehit ailelerine iftar

İstanbul emniyetinden şehit ailelerine iftar

İstanbul Emniyet Müdürlüğü, şehit polis yakınları ve gazileri iftarda ağırladı. Vali Şahin, “Milletimiz, sizleri şehitlerimizin emaneti olarak ve o döktüğünüz kanların emaneti olarak bağrına basıyor” dedi


6 Haziran 2017 22:03
font boyutu küçülsün büyüsün


Polis Eğitim ve Kongre Merkezi'nde gerçekleştirilen iftara yaklaşık bin 500 şehit ailesi ve gazi ile yakınları katıldı. 

İstanbul Emniyet Müdürü Mustafa Çalışkan'ın ev sahipliği yaptığı iftara Vali Vasip Şahin, İstanbul Cumhuriyet Başsavcısı İrfan Fidan, 3. Kolordu Komutanı Mehmet Daysal, İl Jandarma Komutanı Hüseyin Kurtoğlu’da katıldı. Kuran-ı Kerim tilavetiyle başlayan iftar programında daha sonra semazen gösterisi yapıldı.  


Emniyet Müdürü Mustafa Çalışkan “Aziz ve çok değerli şehit ve gazilerimizin değerli yakınları, geleneksel iftar programımıza gelerek bizleri onurlandırdınız. Geçtiğimiz yıllardan farklı olarak, 15 Temmuz Hain Darbe Girişimi'nin karşısında kahramanca mücadele ederek hayatını kaybeden şehitlerimizin aileleri de aramızda bulunuyor. Tüm insanlığa Allah'tan bir rahmet olan, paylaşma ve yardımlaşma duygularının katlanarak ön plana çıktığı, ibadet ve manayı idrak edip imanımızın güçlendiği ve bir dilim ekmeğin ziyafete dönüştüğü Ramazan ayını bizlere kavuşturan rabbime şükürler olsun. Ülkemizin son yıllarda içeride ve dışarıda terör örgütleri ve bunların destekleyicisi ülkelerle mücadelemiz milli mücadele dönemini hatırlatmaktadır. Bu sebeple Sayın Cumhurbaşkanımız, terörle mücadele milli seferberlik döneminin başladığını ifade etmişlerdir. Millet olarak bu mücadeleye kulak vermek ve gereken neyse üzerimize düşeni yapmak vatan borcumuzdur" diye konuştu. İstanbul Valisi Vasip Şahin'de şehit ailelerine , “Milletimiz, sizleri şehitlerimizin emaneti olarak ve o döktüğünüz kanların emaneti olarak bağrına basıyor. Aynı şekilde devletimiz de sizlerin yanınızda olarak sorunlarınızı çözmeniz konusunda ve diğer konularda sizlere destek veriyor" diye seslendi.

Yorum ekleYorum ekle


Yorumlar


  Henüz yorum yapılmamış