İDO ile yaz tatiline doğru yola çık

İDO ile yaz tatiline doğru yola çık

İDO, okulların kapanmasıyla birlikte tatil hazırlığı yapan aileler için yaz tarifesini satışa sundu


8 Haziran 2017 20:36
font boyutu küçülsün büyüsün


İDO yaz tarifesi uygulamasına geçti. Okulların kapanmasıyla birlikte ailelerin tatilhazırlığında olması ve yaklaşan Ramazan Bayramı nedeniyle 12 Haziran'da başlatılacak olan yaz tarifesi uygulaması 7 Eylül'e kadar devam edecek. 'İdo ile yaz tatiline doğru yola çık' sloganı ile başlatılacak olan yaz tarifesi uygulamasında Yenikapı-Bandırma ve Yenikapı-Bursa hızlı feribot hatlarında, karşılıklı sefer sayısını 12’ye çıkarılacak. Marmara’nın iki yakası arasındaki yolculukların bir diğer gözde adresi Pendik-Yalova hattında da sefer sayılarını arttıran İDO, 06:00-12:00 ve 14:00-22:45 saatleri arasında 75 dakikada bir sefer düzenleyecek. Haftasonu tatil yolculuklarının daha da artması nedeniyle bu hatta Cuma-Cumartesi-Pazar günleri 13:00 seferini de ekleyen İDO, böylece karşılıklı sefer sayısını 32’ye çıkarıyor.

AVANTAJLI FİYATLAR 

 İDO, yolcularından gelen yoğun talep doğrultusunda Yenikapı-Yalova hattındaki hızlı feribot sefelerinin sayısını da Yaz tarifesi kapsamında artırıyor ve karşılıklı 26 sefer gerçekleştirmeye başlıyor. Tüm hızlı feribot hatlarında olduğu gibi  hem araç hem yolcu taşımacılığı gerçekleştirilen bu hatta, sabah saat 07:45’ten başlayıp gece saat 23:45’e kadar karşılıklı 1 saate yakın aralıklarla seferler yapılacak. İDO’da İstanbul-Yalova feribot seyahati 75 dakika sürerken, karayolu ile aynı yol 195 dakikada alınabiliyor. 120 dakikalık süre avantajıyla birlikte 10 TL’den başlayan yolcu ve 49 TL’den başlayan araç fiyatlarıyla çok cazip seyahat imkanları sunuluyor.

BAYRAMLARA ÖZEL TARİFE 

Yaz tarifesi, bu yıl iki büyük bayramı birden kapsadığı için İDO’da hem Ramazan hem de Kurban Bayramları için özel tarifeler uygulanacak.  Önce, 1 Temmuz Cuma - 10 Temmuz Pazar tarihleri arasında Ramazan Bayramı Tarifesi’ni uygulayacak olan İDO, gemi takviyeleri, doldur-boşalt yöntemi gibi önlemlerle bayram boyunca yaşanacak trafik yoğunluğunun önüne geçecek.Yaz sezonu sonuna denk gelen Kurban Bayramı’nda da, 9 Eylül Cuma-18 Eylül Pazar günlerine özel Bayram tarifesi uygulanacak ve yolcuların rahat ve hızlı ulaşımı için tüm tedbirler alınacak.

AVŞA'YA EK SEFER

İDO, Bahar tarifesiyle birlikte başlattığı Marmara Adası ve Avşa deniz otobüsü seferlerini de Yaz tarifesi kapsamında daha da sıklaştırıyor. İDO, Yaz tarifesi ile birlikte Cuma ve Pazar günleri karşılıklı sefer sayısını 12’ye çıkararak tatilcilere daha kolay ve rahat ulaşım imkanı sunacak. Ayrıca haftanın 7 günü, sabah saat 08:00 İstanbul kalkışlı Avşa ve öğlen saat 12:15 kalkışlı İstanbul ekspres seferleri de Yaz Tarifesi kapsamında düzenlenecek.

DIŞ HATLARA DAHA FAZLA SEFER

İDO, ada seferleriyle birlikte yoğun ilgi gören yarım ada seferlerini de Yaz tarifesi kapsamında artıracak ve Bostancı-Yenikapı-Çınarcık-Esenköy deniz otobüsü hattında, hafta içi sefer sayısını 6’ya, hafta sonu sefer sayısını ise 7’ye çıkaracak.

Yorum ekleYorum ekle


Yorumlar


  Henüz yorum yapılmamış