Fatihin Nesli Gençlik ve Eğitim Derneğinden iftar

Fatihin Nesli Gençlik ve Eğitim Derneğinden iftar

Fatihin Nesli Gençlik ve Eğitim Derneği, şehit aileleri ve gazileri verdiği iftarda ağırladı. Dernek Başkanı Bülent Gürpınar, şehit ailelerinin birer çocuğu, evlatlarının ise ağabeyleri olacaklarını söyledi


9 Haziran 2017 00:18
font boyutu küçülsün büyüsün


Maltepe anlamlı iftarlardan birini daha gerçekleştirdi. Fatihin Nesli Gençlik ve Eğitim Derneği vatanı için canını hiçe sayan şehitlerin geride bıraktığı ailelerini unutmadı. Şehit aileleri ile gaziler ve aileleri için düzenlenen iftara Maltepe Kaymakamı Meftun Dallı’da katıldı.

Dernek Başkanı Bülent Gürpınar, “Atasını tanıyan bir gençlik yetiştirmek istiyoruz ailesine saygı duyan komşu hakkını savunan tarihini bilen bir gençlik yetiştirmek istiyoruz. Vatanını seven bayrağını seven Kur’an’ını seven bir gençlik yetiştirmek istiyoruz” dedi. Şehitlerimizi rahmet ve minnetle andıklarını söyleyen Gürpınar, “Şehit ailelerinin birer çocuğu olacağız, evlatlarının birer abisi olacak, yetimin saçını okşayıp yüzünü güldüreceğiz. Engelli kardeşlerimizin yerine göre ayağı, kulağı, gözü, eli olacağız. Garip gurabayı bulup onların yanında olacağız” diye konuştu. Maltepe Kaymakamı Meftun Dallı’da şehitlerin emanetlerine devletin her zaman sahip çıktığını ve çıkmaya devam edeceğini belirterek, sivil toplum kuruluşlarının da bu hassasiyet içinde olmasının çok önemli olduğunu vurguladı. İftar programının sonunda şehit dernek tarafından 100 şehidin çocuğuna 100’er TL bayram harçlığı verildi. 

Yorum ekleYorum ekle


Yorumlar


  Henüz yorum yapılmamış