Süreyyapaşa Göğüs Hastalıkları EAH'de akciğer toplantısı

Süreyyapaşa Göğüs Hastalıkları EAH'de akciğer toplantısı

Akciğer fonksiyonları, egzersiz fizyolojisi, pulmoner rehabilitasyon ve oksijen terapisi konusunda dünyaca ünlü Prof. Dr. Cooper, Süreyyapaşa Göğüs Hastalıkları ve Göğüs Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesinde düzenlenen toplantıya katıldı


9 Haziran 2017 22:05
font boyutu küçülsün büyüsün


Göğüs Hastalıkları Hekimleri ile KOAH, obezite, uyku apne varlığında değişen solunum fizyolojisi ve oksijen tedavisi konularında düzenlenen toplantı için gelen Prof. Dr. Christopher Cooper daha sonra da Göğüs Hastalıkları, Pulmoner Rehabilitasyon Ünitesini ziyaret etti. Akciğer fonksiyonları,  egzersiz fizyolojisi,  pulmoner rehabilitasyon ve oksijen terapisi konusunda alanında haklı bir ün elde eden Cooper’ın konuşmacı olarak katıldığı toplantıyı çok sayıda uzman hekim takip etti.

PROF. DR. CHRİSTOPHER COOPER

Prof. Dr. Christopher Cooper Londra Üniversitesi St. Thomas Tıp Fakültesi Hastanesinde ve Sheffield Üniversitesinde çalıştıktan sonra 1987’de fulbright bursu ile UCLA’daki görevine başlamış ve 1990’da da aynı fakülteye katılmıştır. 2009’da tıp sanatına adanmış seçkin bir UCLA hekimi olarak prestijli Sherman M. Mellinkoff Fakülte Ödülü’nü almıştır. Bu ödül, UCLA David Geffen Tıp Fakültesindeki en önemli ödüldür.

Prof. Dr. Cooper UCLA Akciğer Fonksiyonları ve Egzersiz Fizyolojisi Laboratuvarlarının yöneticisidir ve egzersiz fizyolojisi, egzersiz testleri, Kronik Obtrüktif Akciğer Hastalığı, amfizem, pulmoner rehabilitasyon ve oksijen terapisi ile yakından ilgilenmektedir. “Exercise testing and interpretation: A practical approach” (Egzersiz Testleri ve Yorumu: Pratik Bir Yaklaşım) adlı popüler bir kitabın yazarı olan Prof. Dr. Cooper’ın 200’den fazla makale, kitap bölümü ve derlemede imzası vardır.   Prof. Dr. Christopher Cooper, California Los Angeles’da, UCLA David Geffen Tıp Fakültesinden tıp ve fizyoloji profesörü olarak emekli olmuştur. Nisan 2016’dan beri GSK’da solunum alanında Global Medikal Uzman olarak çalışmaktadır.

 

Yorum ekleYorum ekle


Yorumlar


  Henüz yorum yapılmamış