Tümgeneral Öztürk'ün eşi vefat etti

Tümgeneral Öztürk'ün eşi vefat etti

Maltepe’de Garnizon Komutanlığı yapan Tümgeneral Gürsel Öztürk’ün eşi Yasemin Öztürk vefat etti. Sosyal sorumluluk projelerinde yer alarak ilçemizde sevilen bir isim olan Yasemin Öztürk’ün vefat haberi Maltepe’de de üzüntüye neden oldu


27 Haziran 2017 15:00
font boyutu küçülsün büyüsün


Maltepe’ye Garnizon Komutanı olarak atandıktan sonra yaptığı çalışmalar ve halkla olan diyalogları nedeniyle kısa sürede sevilen bir asker olan Tümgeneral Gürsel Öztürk 15 Temmuz hain darbe girişiminin ardından Kara kuvvetleri Komutanlığı EDOG Kurmay Başkanlığına atanmıştı. Öztürk’ün Maltepe’de görev yaptığı süre içinde eşi Yasemin Öztürk’te birçok sosyal sorumluluk projesinde yer alarak ilçe halkı tarafından sevilen bir isim olmuştu. Yasemin Öztürk, akciğer rahatsızlığı nedeniyle  bir yıldır tedavi görüyordu. Tedavi sonrası evinde istirahat eden Yasemin Öztürk, arefe günü aniden rahatsızlandı. Tümgeneral Gürsel Öztürk, hemen 112’yi aradı ancak sağlık ekipleri eve geldiğinde 56 yaşındaki Yasemin Öztürk için yapılacak bir şey olmadığını söyledi. Paşayı ve Öztürk ailesini yıkan ölüm haberi Maltepe’de de üzüntüyle karşılandı.

Yasemin Öztürk için, Antalya’da düzenlenen cenaze törenine çok sayıda üst düzey komutan ve vatandaş katıldı. Cenaze törenine güçlükle ayakta durduğu gözlenen Tümgeneral Öztürk, silah arkadaşları tarafından da hiç yalnız bırakılmadı. Maltepe Ekspres olarak Öztürk ailesine baş sağlığı diliyoruz.

 

Yorum ekleYorum ekle


Yorumlar


  Henüz yorum yapılmamış