Maltepe Belediye Meclisi Temmuz toplantısını yaptı

Maltepe Belediye Meclisi Temmuz toplantısını yaptı

Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç: Türk halk demokrasiye nasıl sahip çıktığını ve darbelere karşı nasıl direndiğinin en bariz örneklerinden biri, 15 Temmuz günü sergilemiştir


3 Temmuz 2017 19:26
font boyutu küçülsün büyüsün


Maltepe Belediyesi Meclisinin Temmuz ayı açılış toplantısında konuşan Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç, 15 Temmuz’da Türk halkının darbeye karşı direnişinin örnek olduğunu söyledi. Demokratik ülkelerde seçimle iş başına gelen, halkın iradesini tecelli etmek üzere Meclis’te bulunan milletvekillerine, bakanlara, başbakana, cumhurbaşkanına, ana muhalefet partisine ve parlamentoda bulunan muhalefet partilerine karşı girişilen her türlü silahlı kalkışmanın, darbenin karşısında durmayı, onurlu vatandaşlık görevi olarak kabul ettiklerini söyleyen Kılıç, “1960-1970 ve 1980 darbeleriyle ülkenin her defasında en az bir çeyrek asır geriye giderek, ülkenin kalkınmasına çok büyük zararlar verdi” dedi. 15 Temmuz’da Türk halkının darbelerin son bulması amacıyla ayağa kalktığını kaydeden Kılıç, “Bu kalkışmaya girenlere, bu kalkışmanın parçası olanlara, bu darbeyi planlayanlara çok önemli bir ders vererek halkın iradesiyle püskürttü. Türk halkı demokrasiye nasıl sahip çıktığını ve darbelere karşı nasıl direndiğinin en bariz örneklerinden birini, 15 Temmuz günü sergilemiştir Demokrasi, insan hakları, ülkesinin bağımsızlığı için canını siper ederek yaşamını yitiren bütün şehitlerimizin anısı önünde bir kere daha saygıyla eğiliyor, gazilere şifalar diliyorum” şeklinde konuştu.

MADIMAMAK VE BAĞLARBAŞI

Kılıç konuşmasında, 2 Temmuz 1993 yılında Sivas ve 5 Temmuz 1993 yılında Erzincan Başbağlar katliamlarını da kınayarak, bu katliamlarda hayatını kaybedenlerin anıları önünde de saygıyla eğildiğini söyledi. Kılıç Maltepe’de de atılan her adımın ilçeyi güzelleştirmek adına  olduğunun da altını çizdi. 

Yorum ekleYorum ekle


Yorumlar


  Henüz yorum yapılmamış