Maltepe şehit aileleri ve gazileri unutmadı

Maltepe şehit aileleri ve gazileri unutmadı

Şehit yakınları ve gaziler için düzenlenen yemekte konuşan Maltepe Kaymakamı Meftun Dallı, 15 Temmuz’un tarihten öte kavram olduğunu söyledi.


14 Temmuz 2017 20:22
font boyutu küçülsün büyüsün


Maltepe’de 15 Temmuz Şehitlerini anma etkinlikleri kapsamında Kaymakamlık tarafından bir yemek organize edildi. Altayçeşme’de bulunan Cemil Usta Köfte Balık Restoranda düzenlenen yemeğe Maltepe’deki şehit aileleri ile gaziler ve yakınları katıldı. AK Parti İstanbul Milletvekili Osman Boyraz, Maltepe Belediye Başkan Yardımcıları Gültekin Karataş, Melih Morsünbül, CHP İlçe Başkanı Zeynep Babacan, AK Parti İlçe Başkanı Ümit Çoban, MHP İlçe Başkan Mesut Kamburoğlu, muhtarlar da yemekte yer aldı.

YENİ İSTİKLAL SAVAŞININ YÖNTEMİ GÖSTERİLDİ

Yemeğe ev sahipliği yapan Maltepe Kaymakamı Meftun Dallı, 15 Temmuz’un artık bir tarih olmaktan çıktığını ve bir kavram haline geldiğini söyledi. Dallı o günü hep birlikte yaşadıklarını hatırlatarak şöyle dedi: “15 Temmuz artık sadece bir tarih olmanın ötesine geçti ve bir kavram haline geldi.  Bu kavram nedir; 15 Temmuz Birlik ve Beraberliğimizi yürek yüreğe olduğumuzu omuz omuza verdiğimizi Türkiye olduğumuzu millet olduğumuzu vatan ekseninde durduğumuzun Anadolu olduğumuzun ifadesidir. 15 Temmuz ülkesini satanlarını milletini değerlerini tarihini ve onurunu satanlara milletimizin Anadolu evlatlarının bir Çanakkale ruhuyla karşı koyuşudur. Cemaat adı altında STK adı altında onlarca yetiştirilenlerin, korunanların bu günler için saklananların zamanı gelince de harekete geçirilmesidir. 15 Temmuz o gece göğüslerini kurşunlara siper eden erkeklerin tanklar etrafında bir adım bile gerilemeyen kadınların gecenin karanlığında vatan için şehadete koşanlarındır. 15 Temmuz 2 bin yıldır sığınanlara vatan olan Anadolu’nun bütün coğrafyaya tekrar yol yordam öğrettiği yeni İstiklal savaşlarının yöntemini gösterdiği gündür. O gün şehit olan bütün kardeşlerimize Allah’tan rahmet diliyorum gazilerimize uzun ömürler diliyorum.

ANADOLU MAZLUMLARA HEP YUVA OLDU

Yemeğe katılan AK Parti İstanbul Milletvekili Osman Boyraz’da bu toprakların her zaman emperyalizmin hedefinde olduğunu ileri sürdü. Anadolu’nun bulunduğu coğrafya nedeniyle birçok gözü üzerine çektiğini bu nedenle de bu topraklarda her daim şehit verdiğimizi kaydeden Boyraz konuşmasında şunları söyledi: Bu topraklarda her daim şehitlerimiz gazilerimiz oldu. Bu topraklar üzerinde gözleri olanlar hiçbir zaman bize fırsat vermemek için mücadele etti ve bu topraklar aslında Anadolu coğrafyası mazlumların zulme uğrayanların sığındığı son liman olarak her zaman tarihte yerini aldı. Balkan Harbinden sonra gelen Evladı Fatihan, Rus zulmünden kaçanlar Anadolu’ya sığındı. Bu coğrafyada maalesef her dönemde şehitlerimizin oldu.

EMPERYALİSTLER VE UŞAKLARIYLA MÜCADELE

Terörle mücadelede yaklaşık 40 yıldan beri bu mücadeleyi şanlı şekilde yürüten kahraman Türk askerimiz ve polislerimize şükranlarımı sunuyorum. İnşallah bu terör belasının da kökünü birlikte kazıyacağız. Bu coğrafyanın insanına giydirilmeye çalışılan gömleği hiçbir zaman kabul etmeyeceğiz. Biz Çanakkale’de, Dumlupınar’da, Sakarya’da nice acılar yaşadık. İnşallah ağıtların yakılmadığı acıların yaşanmadığı bir coğrafya arzuluyoruz. Ama bir söz vardır ki yâri güzel olanın başı dertten kurtulmazmış. Churchill, ‘Bu Türkler tarihte 16 defa devlet kurmuş bunların aklında hayalinde ve yastığa da başını koyduklarında rüyalarında cihangirlik kurmak vardır dolayısıyla bu Türkler ne zaman ayağa kalkarsa ne zaman tekrar dünyayı yönetmeye kalkarsa o zaman kolunu keseceğiz. İşte bu mücadele onların kolunu kesmeye çalışması bizim de kestirmeme mücadelesidir.

BİR GRUP HAİN

15 Temmuz, bu topraklarda görülmemiş en sinsi en hain en alçak darbe girişimiydi. Silahlı Kuvvetlerimizin içindeki bir grup, insanlarının evlatlarını alarak ahlaklı nesil yetiştireceğiz,  altın nesil yetiştireceğiz, devletine ve milletine bağlı bireyler yetiştireceğiz diye körpe yavrularımızı elimizden alarak ve maalesef ki aklını ruhunu beynini kiraya veren bir çetenin elemanı olarak bu toprakların insanlarına kurşun attılar. Kurtuluş savaşında bile Polatlı’da Meclisten bomba sesi duyulurken meclise gelemeyen işgal kuvvetlerinin yerine maalesef ki 15 Temmuz’da Mustafa Kemal Atatürk’ün hakimiyet kayıtsız şartsız milletindir dediği meclisi bombalayacak kadar azgınlaştılar. Ama milletimiz kendisine namlusunu çeviren o silahları çıplak elleriyle durdurdu. Allah bu milletten razı olsun.

 

Yorum ekleYorum ekle


Yorumlar


  Henüz yorum yapılmamış