Burası AK Parti Maltepe İlçe binası önü

Burası AK Parti Maltepe İlçe binası önü

15 Temmuz darbe girişiminin yıldönümünde AK Parti Maltepe önünde toplanan vatandaşlar demokrasiye sahip çıkacaklarını bir kez daha gösterdi


16 Temmuz 2017 00:27
font boyutu küçülsün büyüsün


AK Parti Maltepe İlçe Başkanlığı tarihi kalabalığa ev sahipliği yaptı. 15 Temmuz 2016’da FETÖ’cüler tarafından gerçekleştirilmek istenilen hain darbe girişiminde olduğu gibi yıl dönümünde de vatandaşlar sokağa çıktı. Ellerinde Türk Bayraklarıyla İlçe Binası önüne gelen vatandaşlar demokrasi nöbeti tutmaya başladı. Maltepe Kaymakamı Meftun Dallı, AK Parti İlçe Başkanı Ümit Çoban, MHP İlçe Başkanı Mesut Kamburoğlu'nun konuşma yaptığı gecede milli birlik ve beraberliğe vurgu yapıldı. 

DEVLETİMİZİN MİLLETİMİZİN VARLIĞINA KAST EDİLDİ

Maltepe Kaymakamı Meftun Dallı: 15 Temmuz 2016’da  tarihin bile görmediği büyük bir ihanet ve işgal girişimine maruz kaldı. Silahlı kuvvetlerimiz başta olmak üzere devletin her kademesine sızmış olan bu ihanet şebekesinin 15 Temmuz’da milletimizin istikbaline devletimizin varlığına kast etmiştir. Bu alçakça ihanet girişimi yine  kahraman halkımızın cansiperane direnişiyle bertaraf edilmiştir. Büyük Türk milleti bu hain girişimde devletine milletine cumhurbaşkanına hükümetine istiklaline ve istikbaline canı pahasına sahip çıkmış ve dünyaya da demokrasi dersi vermiştir.  Bu mücadelede canını feda eden kahraman şehitlerimizin aileleri ve kahraman gazilerimiz her zaman baş tacımız olacaktır. 15 Temmuz’u asla unutmayacağız ve unutturmayacağız.

 YÜREKLİ MALTEPE'YE SELAM OLSUN

AK Parti Milletvekili Şengül Karaaslan:O gece şehitlerimiz göğsünü kurşunlara siper etmese biz bu gece burada olmayacaktık. Eşleri çocukları anneleri babaları bize emanet. Bugün bir şükür makamında yaşıyoruz. Dosta güven düşmana korku salan tüm hainlere  unutamayacağı bir destanı birlikte yazdık. Bir kez daha bu bayrağın indirilemeyeceğini bu ezanların susturulamayacağını yedi düvele hainlere bir kez daha gösterdiniz.  O gece Maltepe’de gösterdiğiniz cesaretle asil duruşunuzla bu vatana sahip çıkışınızla yürekliliğinizi bir kere daha gösterdiniz. Tüm Maltepe halkına şükranlarımı ifade ediyorum. Nöbetimiz mübarek olsun.

 BİR MİLLETİN KALBİNDE İMAN VARSA KİMSE SİNDİREMEZ

AK Parti İlçe Başkanı Ümit Çoban: 15 Temmuz hain FETÖ darbe girişiminin yıldönümündeyiz. Sizler Osmanlı’nın torunlarısınız. Ecdadımız Fatih Sultan Mehmet Han nasıl karadan gemileri yürüttüyse, nasıl ecdadımız Ulubatlı Hasan Bizans surlarına Osmanlı bayrağını diktiyse   torunları sizler de 15 Temmuz’da hainlerin tankına silahlarına kendinizi siper ettiniz. Şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum gazilerimize Allahtan şifa diliyorum. Bizler bir ve beraber olduğumuz sürece bizi hiçbir gücün yıkamayacağını 15 Temmuz’da sizler ortaya koydunuz. Mesele vatansa  partiyi bir tarafa bıraktığınızı başta MHP’li kardeşlerim olmak üzere sağduyu sahibi vatanına sevdalı  herkesle beraber vatan savunmasının nasıl yapılacağını hep beraber insanlara göstermiş oldunuz. Bir milletin kalbinde iman varsa mukaddes değerleri vatana sevda varsa o milleti kimse sindiremez. Sizler 15 Temmuz’da bunu gösterdiniz. Allah birlik ve beraberliğimizi bozmasın.

HAÇLININ EN ACIMASIZ SALDIRISI

MHP İlçe Başkanı Mesut Kamburoğlu: İstiklalimiz ve istikbalimiz için bayrağın inmemesi ezanın dinmemesi için Türk milletine karşı yapılan tuzakları yıkmak için ecdadımızdan almış olduğumuz emaneti gelecek nesillere layıkıyla aktarabilmek için ve gözünü kırpmadan şehadete ermek için ölümü ölümsüzleştirmek için yollara dökülenlere selam olsun. Sizlere selam olsun. Burada şehadete eren 249 şehidimize Allah’tan rahmet geride kalanlara sabırlar diliyoruz. Bu uğurda gözünü kırpmadan mermilere göğüs geren tankların altına yatan gazilerimize de selam olsun. Başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere vatanın bölünmez bütünlüğü  için bu azmana kadar şehit olmuş gazi olmuş ahirete göçmüş olanlara Allah’tan rahmet diliyoruz. 15 Temmuz manevi değerlerle istismar ve takiyeyle Türk devletini  ele geçirme girişimidir. Haçlı ordusunun en acımasız işgal girişimidir.  Türk kimliğini yıkma girişimidir.  15 Temmuz bu ihanet karşısında  dimdik tek yürek  olma gününü gecesidir. Bu bağlamda 15 Temmuz’un ruhu olan Milli Birlik ve Beraberliği hiçbir zaman geriye gitmeden daha da yücelterek devam ettireceğiz inşallah. 

Yorum ekleYorum ekle


Yorumlar


  Henüz yorum yapılmamış