0.00
0.00
0.00

Maltepe’de Kurban hizmetleri şimdiden hazır

Maltepe’de Kurban hizmetleri şimdiden hazır

Maltepe’de kurban hizmetleri geçen yıllarda olduğu gibi bu yılda Cevizli Mahallesi Tugay yolundaki alanda oluşturulan kurban satış ve kesim yerinde kurban satışı yapılacak şekilde belirlendi. Ayrıca Uygun görülen araç yıkama yerlerinde de kurban k


20 Kasım 2007 19:12
font boyutu küçülsün büyüsün


Maltepe’de Kurban hizmetleri şimdiden hazır

 

 

Maltepe’de  kurban hizmetleri geçen yıllarda olduğu gibi bu yılda Cevizli Mahallesi Tugay yolundaki alanda oluşturulan kurban satış ve kesim yerinde kurban satışı yapılacak şekilde belirlendi.  Ayrıca Uygun görülen araç yıkama yerlerinde de kurban kesimi yapılabilecek

 

 

Beton ve toprak alanlar farklı ücretlendirildi

 

Kurban satıcılarının; Beton zemin için 1.885 YTL, toprak zemin de tahsis edilen alan için 1.675 YTL’ yi Maltepe Belediyesi Veznelerine kredi kartı ve nakit olarak yatırarak satış işlemlerini gerçekleştiriyorlar.

 

Kurban satış alanları toprak ve beton zemin olmak üzere iki şekilde hazırlandı. Beton alanlarla toprak alanlar ayrı ücretlendirildi.  Kurban Kesim ve satış alanlarında Maltepe Belediyesi zabıta, veterinerlik, su vb hizmetleri karşılayacak. Öte yandan kurbanlıkların menşei belgeleri ve sayıları kontrol edildikten sonra alanlara girişlerine izin veriliyor. Kurban kesim ve satış alanında zabıta kontrol noktası da oluşturuluyor.

 

Maltepe Belediye Başkanı Fikri Köse, “ ilçedeki kurban alanlarında nizam ve intizamının sağlanması için belediye olarak her türlü tedbiri aldıklarını belirterek, “Bu yıl belediye tarafından uygun görülen araç yıkama yerlerinde de kurban kesimi yapılabilecek”dedi.

 

Yorum ekleYorum ekle


Yorumlar


  Henüz yorum yapılmamış
Maltepe Ekspres Gazetesi haber grubu kayıtları başladı. Mail adresinizi yazarak hemen üye olabilirsiniz...
E-posta:
dolum türk , kolej
Grubu Ziyaret Et