0.00
0.00
0.00

65 yaş üstüne ücretsiz sağlık hizmeti

65 yaş üstüne ücretsiz sağlık hizmeti

Maltepe Belediyesi, sosyal güvencesi olmayan 65 yaş üstü kişilere ücretsiz sağlık hizmeti verilmesini sağlayacak olan “Altın İlçe Kartı” ile Maltepe’de yeni bir dönemin başlayacağını söyledi


18 Temmuz 2010 22:35
font boyutu küçülsün büyüsün


Altın İlçe Kartı uygulaması ile ilgili olarak mahallelerdeki yaşlıların tespit edilmesi amacı ile muhtarlarla bir araya gelen Belediye Başkanı Prof. Dr. Mustafa Zengin, Türkiye’de yaşlılığın sosyal bir sorun olduğunu dile getirdi. Yaşlıların bir çoğunun sosyal güvenceden yoksun,  yardıma muhtaç olduğunu ve güvenceyi çocuklarından beklediğini kaydeden Zengin, “Biz Maltepe Belediyesi olarak kendi evlerinde ya da çocuklarının yanında kalan tüm altmış beş yaş üstü vatandaşlarımıza ücretsiz ve kesintisiz sağlık hizmetleri sağlayarak yaşamlarını kolaylaştırmayı amaçlıyoruz” dedi.

18 muhtardan mahallelerindeki altmış beş yaş üstü vatandaşları tespit etmelerini isteyen Belediye Başkanı “Altın İlçe Kartı” ile verilecek sağlık hizmetlerini de şöyle sıraladı;

“65 yaş üstü Maltepeli tüm vatandaşlar tıbbi danışmanlık, acil yardım ambulansı, hasta nakil ambulansı, evde muayene, evde kişisel bakım, psikolog desteği, beslenme uzmanı desteği ve uygun görülmesi neticesinde ev teknisyeni hizmetleri”

 

Bu kişiler ayrıca Maltepe Belediyesi tarafından oluşturulan 444 17 06 numaralı Sağlık Hattı’nı  da arayarak, ihtiyaç duydukları konularda; doktor, hemşire ve acil tıbbi teknikerlerden oluşan tıbbi danışma hizmeti alabilecekler.

 

ENGELLİLERE EVDE BAKIM

 

Maltepe Belediyesi tarafından sağlanacak olan bu hizmetin Dünya Standartlarında olduğunun altını çizen Belediye Başkanı Zengin, engelliler içinde evde bakım hizmeti verileceğini belirterek şöyle konuştu, “Enjeksiyon, kan şekeri ölçümü, tansiyon ölçümü, idrar sonda takımı, NGS sonda takımı, doktor muayenesi, tüm kişisel bakımlar, banyo, yatak yarası pansumanı, tüm pansuman tedavileri ile kan alımı hizmetleri  belediyemize başvuran tüm engellilerimize sağlanacak.

Yorum ekleYorum ekle


Yorumlar


  Henüz yorum yapılmamış
Maltepe Ekspres Gazetesi haber grubu kayıtları başladı. Mail adresinizi yazarak hemen üye olabilirsiniz...
E-posta:
dolum türk , kolej
Grubu Ziyaret Et