0.00
0.00
0.00

Maltepe'de hırsızlar vatandaşları çaresiz bıraktı

Maltepe'de hırsızlar vatandaşları çaresiz bıraktı

Maltepe’de bir gecede on ayrı ev ve iş yerinden hırsızlık yapıldı


3 Haziran 2013 23:33
font boyutu küçülsün büyüsün


Taksim Gezi Parkı'nda başlayan olaylar nedeniyle birçok ilçeden polislerin  olayların olduğu bölgelere takviye olarak gönderilmesi hırsızlara gün doğurdu. Maltepe'nin değişik mahallelerinde on ayrı ev ve iş yerinden bir gecede tam on hırsızlık olayı gerçekleşti. Vatandaşlar yaşanan hırsızlık olayları nedeniyle tedirgin. 

Yorum ekleYorum ekle


Yorumlar (3)
 • Mehmet Cenani Aykut / 6 Haziran 2013 10:13

  Hırsızlıktan tedirgin olunur mu?

  Bir gece de 10 - 20 hırsızlık olmuş çok mu? Benim hırsızımın parmak izini almaya gelen ekip; "biz, çok geç geldiniz" deyince, ""sizinki 47 olay, daha gideceğimiz .... olay var" demişlerdi. (15 yıldan eski sanırım) O tarihte polisin çalışma düzeni farklı idi.
  Yasal boşluklar ve suçlu lehine düzenlenmiş yasalar devam ettiği müddetçe "hırsız haklıdır, mağdur olduğunu sanan suçludur."
  Değerli hemşehriler, kapınızı, pencerenizi niye açık bırakmıyorsuz.? Hırsızlar hepimizi dava edecek, bilesiniz.
  Son Günlerde sayısal olarak suç sayıasının arttığına inanmıyorum. Tersine belki de en düşük seviyededir.
  Sorunu mağdurun başına... eden AB yasalarında aramalısınız.
  Gazeteniz, hiç değilse son 20 yılın resmi suç raporlarını istatistiki değerlerle yayınlamalıydı. (yani grafik gibi) Taksim Gezi Direnişini suçlamak yerine Gazeteniz de direnişe katılmayı denese belki daha iyi olurdu.
  Şu an İlçemizde fedakarlıklarla, aşırı bir gayretle her olaya anında yetişmeye çalışan emniyet güçlerimiz var. Çalışmalarını takdirle izliyor, kendilerine teşekkür ediyorum. Meslek yaşamlarında başarılarının devamını diliyorum.
 • Mehmet Cenani Aykut / 6 Haziran 2013 09:51

  Hırsızlık suç mu?

  Avrupa Birliği Uyum yasaları gereği, 1 cisi 7 yıldan az hapis gerektiren suçlamalara tutuklama kararı verilmiyor. Bu hırsızların lehine. 2 cisi hırsız yakalansa bile hırsızdan önce avukatı karakola gelmiş oluyor. 3 cüsü mağdura avukat verilmiyor. Masraf kendine ait. 4 cüsü hırsız mal ve parayı sattım, harcadım, deyince ödetmek için kendin davacı olacaksın. Savcı dava açmıyor. 5 cisi hırsızın sattığı mal bulunsa bile geri alınamıyor. Alanın mülkiyetine geçmiş oluyor.
  Sen vatandaş olarak bunları biliyor muydun?
  Polis hırsızı yakalasa ne olur? Hiçbirşey olmaz.
  Hırsızlık olaylarının sayısal miktarı İlçe Emniyet Müdürlerinin ekip halinde atamalarında bu ekiplere göre azalıp çoğalıyordu. (15 - 20 yıl önce) (Sanırım 2000 - 2001 yılında Maltepe'de görev yapan Müdür, şüphelilere göz açtırmamıştı. Sonra Beşiktaş'a tayin oldu. Kendisinin adını anımsamıyorum ama şükranla anıyorum.)
  Maltepe'de feragatle çalışan, taktirle izlediğim, memur, ekip ve anirler var. Yasal imkanlar uygun olsa değil suçlu, suç işleme eğilimi olana göz açtırmazlar.
  Kısacası; hırsızlık olaylarının Taksim Gezi Direnişi ile bir ilgisi yoktur. Türkiye'yi sömürmekten başka gayesi olmayan Avrupa Birliğine, siyasilerin ısrarla bağlanmasının sonuçlarıdır bunlar. (Tüm parti ve siyasetçileri kastediyorum.) Halkada boş umutlar verdiler. Sonuç, hırsızlık arttı. 2013 geldi, AB kapıyı gene açmadı ve de kendi batıyor.
  Elin gavurunun tek amacı var: Türkü ve İslamı yok etmek, sömürmek. Bunu, Ne zaman anlayacağız?
 • NONAME / 4 Haziran 2013 12:05

  yürümeye devam edin

  daha çok yürürsünüz evleriniz işyeriniz soyulmaya devam etsin. şu eylemleri gündüz yapsanız ölürmüsünüz ? hiç düşünülmüyo hastası olan var işinden yorgun argın gelen kafasını dinlemek isteyen insanı var. çocugunu zar zor uyutanı var. tencereye vurmadan bagırsanız bu kadar ses cıkmaz. biraz anlayış gösterin. tencereye vurmadan yapın eyleminizi.Maltepe Ekspres Gazetesi haber grubu kayıtları başladı. Mail adresinizi yazarak hemen üye olabilirsiniz...
E-posta:
dolum türk , kolej
Grubu Ziyaret Et