0.00
0.00
0.00

Prof. Dr. Edibe Sözen TV'de projelerini anlattı

Prof. Dr. Edibe Sözen TV'de projelerini anlattı

AK Parti Maltepe Belediye Başkan aday adayı Prof. Dr. Edibe Sözen, kentleri bilmeden sorunlara çözüm üretilmesinin mümkün olmadığını söyledi. AK Parti’nin sorunlara günlük değil kalıcı çözüm ürettiğini ifade eden Sözen, bu amaçla göreve talip olduğunu bel


4 Aralık 2013 16:08
font boyutu küçülsün büyüsün


Kanal A Televizyonunda Selçuk Yavuz'un sunduğu 'Seçim Gündemi" programına katılan Ak Parti Maltepe Belediye Başkan aday adayı Prof. Dr. Edibe Sözen, önce Türkiye gündemine dair açıklamalarda bulundu. Sözen,  11 yıllık AK Parti iktidarının ortaya çıkarttığı önemli söylemlerden birinin "Bu ülkede herkesin birlikte kardeşçe yaşadığı vurgusu" olduğunu söyledi.

"Bir kenti biliyorsanız sorunları da çözersiniz. Biz kalıcı çözümden yanayız. Sorunu bildiğimiz gibi o soruna yönelik kalıcı çözümler üreteceğiz" diyen Prof. Dr. Sözen, AK Parti olarak kentlere bu şekilde baktıklarını ve şehirleri en iyi hale getirmeye çalıştıklarını öne sürdü.  "Bu yola girmişsek amacımız sadece bu" diyen Sözen, kentin güvenliğinin sağlanmasının önemine vurgu yaptı ve bunun için yerel yönetimlerin ilgili kolluk güçleriyle sürekli işbirliği halinde olması gerektiğini kaydetti.  Kentin bir diğer olgusunun da her yerin ışıklandırılması olduğunu da hatırlatan Prof. Dr. Sözen yaklaşık bir saatlik programda Maltepe ile ilgili yapacakları çalışmalar hakkında da ayrıntılı bilgi verdi. Sözen ayrıca partisinin Kızılcahamam toplantısında merak edilenler konusunda da Yavuz'un sorularını yanıtladı. 

İşte Prof. Dr. Edibe Sözen'in programdaki söylediklerinden ara başlıklar:

-Yereldeki yönetim ne kadar demokratik olursa merkezi yönetimin işi de o kadar kolay olacaktır.

-Yerelde siyaseti başarılı uygularsak ülkenin önünü açmış oluruz

-Kendi kaynaklarını üreten insanları ile barışık bir yönetim anlayışı olmalı

-Biz insanlarımızı seviyoruz Maltepe'nin bizim için ayrı bir önemi var yaşıyoruz  gönül borcumuz var sorumluluklarımız var bu ilçeye.

-Bütçeleme yapılmalı ve bu bütçelemeden kadınlara çocuklara kesinlikle pay ayrılmalı

-Maltepe'de parti olarak çok uyumlu bir ekibimiz var bu bizim için bir şans.

-Teşkilatlarımız bizim için çok önemli orada grup ruhu ile hareket ediliyor. Hangi aday adayı olursa olsun süreci birlikte çalışarak projelerimizi anlatarak teşkilatımızla ortak çalışmalar yaparak süreci böyle değerlendireceğiz: biz hizmet partisiyiz.

-Hali hazırda 1970'lerin Türkiye'sinde yaşadığını zanneden bir anlayış var.

-İstanbul dünya kenti olma noktasına gelmişse 94'ten bu yana bunun arkasında hizmet anlayışı var.

-Güvenlik Maltepe'de önemli bir sorun haline geldi. Yerel yönetimler burada kendilerini sorumlu hissetmeli. "Bu benim görevim değil emniyetin görevi" diyemezsiniz. 

Yorum ekleYorum ekle


Yorumlar (1)
  • emekçi / 5 Aralık 2013 08:36

    kölelik düzeni

    taşorenlerle ilgili proje yoksa oyda yokMaltepe Ekspres Gazetesi haber grubu kayıtları başladı. Mail adresinizi yazarak hemen üye olabilirsiniz...
E-posta:
dolum türk , kolej
Grubu Ziyaret Et