0.00
0.00
0.00

Maltepe'de ilçe seçim referandum çalışmaları sürüyor

Maltepe'de ilçe seçim referandum çalışmaları sürüyor

Maltepe İlçe Seçim Kurulu 21 Ekim 2007 deki Anayasa değişikliğinin halk oylamasına sunulmasına ilişkin seçim çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Bu seçimde 674 sandıkta 271260 seçmen oy kullanacak


20 Eylül 2007 17:16
font boyutu küçülsün büyüsün


Halk oylaması seçim çalışmaları devam ediyor

Anayasa değişikliğinin halk oyuna sunulmasına ilişkin seçim çalışmaları aralıksız olarak devam ediyor. Maltepe 1 ve 2 numaralı ilçe seçim kurulu başkanlıkları seçim çalışmalarını sürdürüyor

Bilgisayar Uyap Bağlantılı Seçsis Projesi doğrultusunda Maltepe’deki 18 mahalle kapsamında devam eden bu seçime ilişkin toplam 674 sandıkta 271260 seçmen oy kullanacak.

22 Temmuz 2007 milletvekilliği genel seçimlerinde sandık seçmen sayısı 300 bin olarak baz alınmıştı. 21 Ekim 2007 Halk oylaması için 400 bin seçmen sayısı baz alındı.

Maltepe de geçen seçim döneminde 56 okulda sandık bulundurulurken, halk oylamasında 50 okulda sandık bulundurulacak. Bunun sebebi Maltepe’de yıkılan ve güçlendirilen okullar sebebiyle sayı bu şekilde oluşturuldu.

Maltepe İlçe Seçim Müdürü Ekrem Dündar, seçmen bilgi kağıtlarının muhtarlıklar kanalıyla 14 Eylül den itibaren vatandaşlara dağıtılmaya başlandığını söyledi. Seçim de görev yapacakların milletvekilliği genel seçimlerindeki aynı ücreti alacaklarını söyleyen ilçe seçim müdürü Dündar, “17-18 Ekim tarihlerinde  Maltepe Belediyesi Küçükyalı Kültür Merkezi’nde sandık başkanlarına kurs ve görev belgeleri verilecek. 20 Ekim de oy torbaları teslim edilecek. Çalışmalarımız her zaman olduğu gibi sorunsuz ve bilinçli bir şekilde devam ediyor” dedi.

 

A.Y Maltepeekspres (ÖZEL)

Yorum ekleYorum ekle


Yorumlar


  Henüz yorum yapılmamış
Maltepe Ekspres Gazetesi haber grubu kayıtları başladı. Mail adresinizi yazarak hemen üye olabilirsiniz...
E-posta:
dolum türk , kolej
Grubu Ziyaret Et