0.00
0.00
0.00

Maltepeli CHP'li aday adayları seçim konulu toplantıda

Maltepeli CHP'li aday adayları seçim konulu toplantıda

Cumhuriyet Halk Partisi Maltepe İlçe Başkanlığı tarafından Maksev’de düzenlenen toplantıda belediye başkan aday adayları kendilerini tanıtırken, partililer geçmiş ve geleceğe yönelik konuşma yaptılar


16 Aralık 2008 23:12
font boyutu küçülsün büyüsün


Maltepeli CHP'li aday adayları ‘seçim konulu’ toplantıda  konuştu

Cumhuriyet Halk Partisi Maltepe İlçe Başkanlığı tarafından Maksev’de düzenlenen toplantıda belediye başkan aday adayları kendilerini tanıtırken, partililer geçmiş ve geleceğe yönelik konuşma yaptılar

 

 

 Başkan Duygulu’nun partililere doktor tavsiyesi:“Heyecan kontrol edilemiyorsa 3x1 ilaç tedavisine devam etsinler”

 

Cumhuriyet Halk Partisi Maltepe İlçe Başkanlığı tarafından düzenlenen ‘seçim konulu’ toplantının açılış konuşmasını yapan ilçe başkanı Atagün Duygulu, 5 yıldır örgütlerinin toplantı yapamadığını ve 11 ay boyunca suskun, tedirgin bekleyelim görelim soruları olduğunu  söyledi. Başkan Duygulu, “Ancak burada şunu görüyorum ki zafer kazanmaya yemin etmiş insanların ışığı var. Bir sonraki toplantıda adayımız belli olacak. Belediye başkan aday adaylarının müthiş popülaritesiyle değil, insani boyutu, sosyal ilişkileri ile bilinmesini nisan ayından beri yaptığımız her toplantıda söylüyorum.Arı gibi çalışıp Maltepe’ye yükleme yapılan seçmenleri bulmamız gerekiyor. Zümrütevler, Fındıklı, Başıbüyük gibi mahallelerde, bir önceki seçime göre üç mahallede 20 bin artan seçmen sayısı var. Herkesin bu sorumluluğu alıp çalışması lazım. Hayatınız boyunca üzerinize alacağınız en büyük sorumluluk bu müstakbel aday adayları. CHP basit bir kulüp değil müthiş bir partidir. Kimse kendi kendine hesaplar yapmasın. Listeler halinde belediye meclis üyelerini, listeler halinde başkan yardımcılıklarını hazırlayanlar olduğunu duyuyorum. Arkadaşlardan rica ediyorum heyecanlarını bastırsınlar. CHP’nin örgütü var. Kimlere ne görev vereceğini bilir, kimse uğraşmasın.Heyecanlarını bastıramıyorlarsa doktor tedavilerine devam etsinler.Hatta ilaçlarını 3x1 olarak alsınlar. Bu yönetim CHP’nin namusu gibidir. Bu konuyla ilgili dedikodular yapmayın” şeklinde gerçekleştirdiği konuşmasında, partilileri heyecanlarını kontrol altında tutmaya çağırdı.

Cumhuriyet Halk Partisi Maltepe İlçe Başkanı Atagün Duygulu’nun konuşmasından sonra CHP Maltepe Belediye Başkan aday adayları söz alarak konuşma yaptılar.

 

 Emekli Öğretmen Zübeyt Çelik: “Gönlüm ön seçimden yanaydı”

Maltepe Belediye Başkan aday adayı emekli öğretmen

Zübeyt Çelik konuşmasında seçimin sandık başında kazanıldığını ve kendisinin 2 yıldır aday adaylığı çalışması sürdürdüğünü söyledi. Çelik, “ bu bir yarıştır. Bu yarışta herhangi bir arkadaşımız aday olacaktır. Benim önerim şu olacaktır: Seçim sandık başında kazanılır. Daha önce yaptığım toplantıda başlıklar halinde açılımlarını yaptığım projelerimi anlatmıştım. Gönlümde yatan bütün üyelerin katılımıyla ön seçim olmasıydı. Temayül anlamında bir sandık konularak üyelerin bu konudaki temayülleri öğrenilir, genel merkeze sunulur genel merkez ister uyar ister uymazdı” şeklinde düşüncelerini ifade ederek  aday adaylarına başarılar diledi.

 

 Prof.Dr.Mustafa Zengin: “Karanlık odaklara karşı gün bugündür”

Maltepe Üniversitesi öğretim görevlisi Profesör Doktor Mustafa Zengin, “Gelecekte bu partinin Maltepe’de hangi doğrularla yola çıkması gerekiyorsa, sayın başkan ve örgütün imzası var onu biliyoruz.Çembere alınmış halkımız yılgınlık ve çaresizlik içinde kurtarıcılarını beklemektedir. Cumhuriyetin kazanımları bir bir kaybedilirken hatta Mustafa Kemal’e küfür edilirken, kararlı savunucular olarak karşılarında duracağız. Denizlerin, Hüseyinlerin, Yusufların arkalarından yılmadan gitmeye devam edeceğiz. Yoksulların, halkımızın umudu bizleriz. Hep beraber halkımızın yanında, CHP örgütümüzle egemen güçlerin ve onların işbirlikçilerine karşı onların karşısında dimdik ayaktayız.

Yerel seçimlerden zaferle çıkıp halkımızla birlikte seçimlerin, karanlık odaklara karşı gün bugündür bizim zamanımızdır. CHP zamanıdır. Örgütümüzle yola çıkacağız. Kim başkan adayı olursa olsun, gelecekleri kapı örgütün kapısıdır.Buradan bir Mustafa Zengin manifestosu olarak şunu adaylık dilekçeme ekledim. Amacım örnek bir belediyecilikle Maltepe’yi taçlandırmaktır” şeklinde konuştu.

 

İnşaat Mühendisi Fikri Yıldız, “ 25 yıla sığan deneyimli belediyeciyim”

Maltepe Belediyesi Eski Fen İşleri Müdürü İnşaat Mühendisi Fikri Yıldız, 25 yıllık belediyecilik deneyiminin verdiği güven içinde yaptığı konuşmada, “ 12 Ekim günü ilk adaylığı açıklayan benim. İçinizden biriyim. Soğanlık, Kartal ve Maltepe Belediyeleri ile birlikte tam 25 yıllık belediyecilik birikimine sahip olduğum çalışma hayatım var. İçinizden biriyim. Halkı çok iyi tanıyorum. Fazla söze gerek yok. Önemli olan Maltepe’de CHP’nin bayrağını dalgalandırmaktır” dedi.

 

İnşaat Mühendisi Sadık Kayhan, “ Birlikte yönetişmek ve sosyal demokrat belediyecilik Maltepe’ye yerleştirilmeli”

 

Geçmişte Maltepe Belediyesi’nde çalışan  ve başkan yardımcılığında bulunan İnşaat Mühendisi Sadık Kayhan’da deneyimli bir belediyeci olarak belediyecilik hayatını Kadıköy Belediyesinde sürdürdüğünü söyledi. Kayhan, “Kadıköy Belediyesi’nde imar ve şehircilik üzerine 11 değişik ilklere imza attık. Bu birikimimi yaşadığım ilçe olan Maltepe’de nasıl bir belediyecilik anlayışı ve belediye başkanı olmak için CHP’ye örnek bir belediye için adayım. Örgütsüz, katkısız buradaki insanların başarılı olması mümkün değildir. Birlikte yönetişmek anlayışı ile sosyal demokrat belediye anlayışı Maltepe’ye yerleştirilmelidir. Bu seçimler 2. kurtuluş savaşının başlangıcıdır bana göre” şeklinde yaptığı konuşmasında projelerini başlıklar halinde sıraladı.

 

İnşaat Mühendisi Mehmet Doğan, Ufuk Uras’ın oylarına talip, “Sağın oy vereceği aday değilim”

 Geçen dönem CHP’den Maltepe Belediye Başkan adayı olan İnşaat Mühendisi Mehmet Doğan, burada yaptığı konuşmada aday adaylığını açıkladı.

Mehmet Doğan, Maltepe’de altı bin Ufuk Uras oyu olduğuna dikkat çekerek sağın oyunu istemediğini belirtti. Doğan, “ Burası dergah değil. Biz siyaset yapıyoruz. Siyaset insan yönetme sanatıdır. Aday adaylığı sürecinde bugüne kadar adayım demedim. Bu süreçte gruplaşmaların, sertleşmelerin olduğunu gördüm. Biz Maltepe’de hem çok kolay kazanırız, hem de çok kolay kaybederiz. Biz Maltepe’de sağa göz kırparak seçim kazanamayız. Sağın oylarına ihtiyacımız yok. Maltepe’de Ufuk Uras’a giden altı bin oy var. Bu göz ardı edilmemeli. Adayların bir özelliği olmalı, devrimci olmalı, sosyal demokrat olmalı, kendi ayakları üzerinde durmalı” dedi.

Daha sonra söz alan partililer hem eleştirel anlamda hem siyasi doğrultuda konuşmalar yaptılar.

ASU YAZ 

 

Yorum ekleYorum ekle


Yorumlar (7)
 • çakıcı / 12 Ocak 2009 14:36

  ben chpli değilim ama adaylardan herkesi inceledim fikri yıldızı destekliyorum.partiyi değil ama fikri yıldızın bagımsız,dürüst tarafsız hizmet edeceğinden şüphem yok.başarılar dilerim
 • Hakan kayaröz / 4 Ocak 2009 23:05

  Seçimler

  Gecenlerde düzenlenen CHP Maltepe gençlik kolları kahvaltısındda tüm aday adaylarının konuşmalarına şahit biri olarak o koltugu doldurabilecek E-5 altını ve üstünü ayırtetmeden hizmet anlayışını götürmenin yanında sosyal sorumlulugunuda kavramış Fikri Yıldızın adaylar arasından sıyrılmasını canı gönülden diliyorum. Maltepeli olmak ayrıcalıktır Bunu bize hissetiren Fikri beyin secilmesi CHP oylarınıda artıracaktır. Saygılarımla
 • Çağrı Demir / 20 Aralık 2008 00:51

  Sıradan bir vatandaş gözlemi

  Emekli öğretmenimiz Zübeyt Çelik'in şansını yüksek görmüyorum konu belediye olduğu zaman çok daha güçlü rakipleri var.
  Sn. Mustafa Zengin çok süslü laflara girişmiş.Daha net ve samimi olmasını dilerdim.Dedikleri yanlış demiyorum ama bunların yerine hedefi doğrudan vuran sözcükleri bekliyoruz artık..
  Sn.Fikri Yıldız'ın tecrübe ve bilgisi ortada.Konuşmasında da verdiği mesajlarda halkın bilip tanıdığı sevdiği biri olduğu anlaşılıyor,bence aday olmaya en yakın isim.
  Sn.Sadık Kayhan heyecanını pek kontrol edememiş gibi yada gerçekten durumun çok vahim olduğunu düşünmekte aksi takdirde 2.kurtuluş savaşı başlatmazdı sanırım:)
  Son aday Mehmet Bey'se bence şansını kullanmıştır,halk tarafından tercih edilmemiştir,diyecek söz yok..
 • ILIMLI CHP.Lİ / 19 Aralık 2008 17:56

  KOMİK..

  ALTI OKU ÇARŞAFA TAKMIŞLAR,ÇARŞAFI ALTI OKA DEĞİL..PEKİİİ...YUMURTAMI TAVUKTAN ÇIKTI,TAVUKMU YUMURTADAN..? HANGİSİ..? ERKAN KARDEŞ...BAYKALIN ENBÜYÜK AÇILIMI OLDUĞU DOĞRU...AMA..ORTAĞA AÇILIM,ATATÜRK'Ü RED EDEN AÇILIM...KARA ÇARŞAFA AÇILIM DİYENLERİN HEPSİNE YAZIKLAR OLSUN....SİZ O ÇARŞAFIN İÇİNDE KALIR 30 MART SABAHIDA ERKENDEN ÇIKAR GİDERSİNİZ...)))
 • erkan / 18 Aralık 2008 21:22

  30 martta belediyeye chp bayragını dikecez

  arkadaşlar chp adı üzerinde halk partisi her kesimden insanlar gelebilir baykalın dediği gibi insanların kıyafeti değil beyninin içi önemli biz altı oka çarşafı deil çarşafa altı oku taktık bunu iyi anlayın,ve baykal siyaset hayatındaki en önemli işlere imza atmaktadır bir chp li olarak sonuna kadar destekliyorum.
 • ILIMLI CHP. li / 18 Aralık 2008 11:05

  HAMDOLSUN

  VATANDAŞIN BU PARTİYE OY VERMEMESİ İÇİN ARTIK HİÇBİR BAHANESİ YOK...ÇÜNKÜ ARTIK VATANDAŞ BU PARTİDE KENDİNİ GÖRÜYOR...NASIL MI.? CAMİ İMAMI VAR,KARA ÇARŞAFLI VAR,ÇENGEL BIYIKLI MHP. DÜŞÜNCELİ İNSANLAR VAR.BİR PAPAZIM VE HAHAMIMIZ EKSİK İNŞALLAH ONUDA BULACAĞIZ..;)))))) YAZIKLAR OLSUN KARAÇARŞAFA AÇILIM DİYENLERE....
 • Mahallenin Delisi / 17 Aralık 2008 01:52

  Anlıyamıyorum.

  Madem fikir, Ülkemize destek,madem İnsan Hakları, madem, Türkiye için elele davamız ise neden hala parselleniyoruz neden herkes birleşip Türkiye için elinden geleni yapmıyor?Amaç aynı ise Neden Neden ?Neden Evrensel düşünemiyoruz.İnanmıyorum bu dava için mücadele edenlere...Maltepe Ekspres Gazetesi haber grubu kayıtları başladı. Mail adresinizi yazarak hemen üye olabilirsiniz...
E-posta:
dolum türk , kolej
Grubu Ziyaret Et